Pomadki i inne kosmetyki z logo znanych marek w noclegowni w Przemyślu

510 sztuk pomadek, cieni do powiek i innych kosmetyków do makijażu oraz 72 klamry do pasków oznaczonych logo luksusowych marek ujawnili w noclegowni w Przemyślu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hermanowicach i z Krajowej Administracji Skarbowej.

We wtorek 29 sierpnia strażnicy graniczni przeprowadzili kontrolę legalności pobytu w noclegowni w Przemyślu. Wylegitymowano 7 obywateli Ukrainy, wszyscy przebywali na terytorium Polski legalnie ale podczas sprawdzania pomieszczeń noclegowni ujawniono wspólnie z funkcjonariuszami KAS 510 sztuk kosmetyków do makijażu oraz 72 klamry do spodni – wszystko oznaczone chronionym logo znanych światowych producentów. Wartość towaru oszacowano na 66 tys. złotych. Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności zmierzające do ustalenia właściciela towaru.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG przeprowadzili już ponad 500 kontroli legalności  pobytu, w ich wyniku ujawniono, że  330 cudzoziemców przebywało na terytorium Polski nielegalnie, osoby otrzymało decyzję zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę, część z nich w ramach umowy o readmisji przekazano bezpośrednio stronie ukraińskiej.
INFO Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej